• Biela pastelka

• Dňa 23.9.2022 sa vo Vlachove konala zbierka ,,Biela pastelka”, pre podporu a pomoc nevidiacim a slabozrakým, do ktorej sa zapojili aj naši žiaci základnej školy. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a prispeli do tejto zbierky.

• Výtvarné práce našich žiakov

• Mladší žiaci pracovali s korkom, kde vytvárali jesenný strom. Na korok si štetcom naniesli farbu a korok následne odtlačili na korunu stromu. Starší žiaci vyrábali sovičky pomocou koláže kombinovanej s kresbou.

• Magnetické vlastnosti

• Magnet priťahuje predmety vyrobené z niektorých kovov, ktoré obsahujú napríklad železo. Nie všetky kovové predmety, majú magnetické vlastnosti. Niektoré sa však dajú zmagnetizovať a práve to pozorovali štvrtáci na hodine prírodovedy. Skúšali, ktoré predmety magnet priťahuje a ktoré nie.

• Banícke múzeum v Rožňave

• Pri príležitosti Dňa baníkov sa žiaci zúčastnili exkurzie zameranej na expozíciu minerálov, kde sa učili rozoznávať, pozorovali rudy, minerály a skameneliny lupou a mikroskopom. V prírodovedeckej expozícii Gemera žiaci poznávali zvieratá, vtáky a ich zvuky. Výrábali si náramky z minerálov, ryžovanli zlato a previezli sa baníckym vláčikom.