• Rozlúčka s predškolákmi a štvrtákmi

• Žiaci základnej školy a predškoláci išli so svojimi tablami na obecný úrad k pánovi starostovi. Žiaci sa rozlúčili básničkami a dostali od pána starostu cenné darčeky, pamätné plakety a hrnčeky s logom školy. Našim štvrtákom prajeme veľa úspechov v novej škole a tak isto predškolákom, aby mali zo školy radosť.

• Didaktické hry

• Prvé hodiny sme sa venovali teórii dopravnej výchovy, zdravotnej príprave ako vybavenie lekárničky, význam poskytnutia prvej pomoci. Neskôr sme sa vybrali na Gočovskú rozhľadňu, kde sme si vyskúšali ošetrenie jednoduchých poranení, určovanie svetových strán pomocou kompasu a nosenie zraneného. Cestou do školy mali žiaci zbierať prírodniny, ktoré ich zaujali a neskôr sme si ich roztriedili. Zároveň zbierali kvietky, z ktorých si urobili spoločný herbár.

• Medzinárodný deň piknikov

• 18.6. si pripomíname Medzinárodný deň piknikov. Piknik je typický na sedenie na deke a jedenie zbaleného jedla. Cieľom je oslava stolovania vonku a relaxácia. Presne tak sme si ho s našimi škôlkarmi a školákmi užili. Žiaci si opiekli špekáčiky a zahrali sa hry.

• Školský výlet

•  Dobšinská ľadová jaskyňa, ležiaca v Slovenskom raji,  patrí svojou dĺžkou a hĺbkou k najväčším ľadovým jaskyniam v Európe. Nikde mimo alpskej oblasti sa v Európe nenachádza toľko ľadu s hrúbkou miestami väčšou ako 25 m. Vďaka svojmu významu a unikátnej výzdobe bola zaradená do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Bola objavená 15. júna 1870, keď do spodných častí jaskyne prvýkrát prenikol banský radca Eugen Ruffínyi za pomoci svojich priateľov.

Žiaci našej školy navštívili túto ľadovú krásu s teplotou -2 °C.

Mgr. J. Oravcová

• JBL Jump fest Košice

• Občianske združenie Atletika Košice sa rozhodlo pozvať atlétov do košických ulíc. Krásna scenéria Dómu sv. Alžberty pri atletických pretekoch je zážitkom nielen pre divákov, ale i pre atlétov svetovej špičky.

Janka Kuzmová žiačka 4. ročníka, získala opäť 1. miesto v šprinte na 60 m a 2. miesto v skoku do diaľky s rozbehom. Na JBL Jump fest, ktorý sa konal 15.6. v centre Košíc

• Projekt Deň slnka

• 3. ročník projektu ,,Deň Slnka” Naši žiaci sa zapojili do súťaže, kde mali stvárniť slniečko (výtvarne, dramaticky, pohybom hudobne), my sme si vybrali hudobnú oblasť a naučili sa pieseň ,,Slniečko nás volá”. Žiaci boli obdarovaní diplomom.

• Atletické olympijské hry

• V ZŠ s MŠ Nižná Slaná sa konal IV. ročník atletických olympijských hier, ktorých sa zúčastnili i žiaci našej školy. Súťažilo družstvo chlapcov a družstvo dievčat zložené z troch žiakov. Družstvo dievčat Kristína V., Ester H., Janka K. získali celkovo 3. miesto. V umiestnení jednotlivcov získal Andrej Hronec 1. miesto v skoku do diaľky z miesta, Tobias Hajdúk 2. miesto v behu na 50 metrov, Janka Kuzmová 1. miesto v behu na 50 m a 1. miesto v behu cez prekážky. Víťazom blahoželáme.

• Medzinárodný deň oceánov

• 8.6. Medzinárodný deň oceánov a deň najlepšieho priateľa V školskom klube sme si pripomenuli, aké oceány poznáme a čím sú výnimočné, ako ich musíme chrániť a vyrobili sme ,,obraz mora”. Venovali sme sa aj téme priateľstva, kde sme vyzdvihovali dobré vlastnosti každého z nás a naučili sa pieseň ,,chcel by som mať kamaráta”.

• Beh ulicami mesta Dobšiná

• Naši dvaja žiaci sa postavili na stupne víťazov. Tobias Hajdúk beh na 700 m získal 1. miesto a Janka Kuzmová beh na 500 m získala 2. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

V rámci Dní mesta Dobšiná v ZUŠ v Dobšinej prebiehal deň otvorených dverí. Žiaci sa oboznámili s hudobným a výtvarným odborom.

• Medzinárodný deň detí

• MDD a bosonohá olympiáda ako výmysel jednej prechádzky v lese. Jednoducho v lese a naboso je najlepšie asi preto, že bosá chôdza a čerstvý vzduch stimulujú mozog. Tento rok sme sa aj my zapojili do bosonohej olympiády pre zdravé nôžky. Deti plnili disciplíny nohami, za splnenú úlohu dostali na kartičku pečiatku. Na konci dostali medaily, diplomy a malé darčeky.

• Deň mlieka

• K príležitosti dňu mlieka sme navštívili družstvo vo Vlachove, kde nám jedna z našich mamičiek Ing. Zuzka Štefániková urobila výbornú exkurziu, za ktorú by sme sa ešte raz chceli poďakovať. Dozvedeli sme sa množstvo informácií o starostlivosti a chove kravičiek a ovečiek. Nakoniec sme si vychutnali vynikajúci mliečny nápoj.

• Zvernica Betliar

• Apríl je od roku 1952 tradične časom, keď si pripomíname význam lesov vôkol nás. Pri tejto príležitosti sme navštívili s našimi škôlkarmi a žiakmi zvernicu v Betliari, ktorú založil Emanuel Andráši I. Mali sme možnosť vidieť v obore jelene, srnčiu zver a muflóny. Celé dopoludnie sme strávili hrami v prírode. Lesní pedagógovia nám pripravili aktivity lesnej pedagogiky ako súčasť enviromentálnej výchovy.